ПРИЈАВУВАЊЕ НА ИСПИТИ ЗА СЕПТЕМВРИСКА ИСПИТНА СЕСИЈА 2019/2020

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ПРИЈАВУВАЊЕ НА ИСПИТИ

Пријавување на испити за септемвриска испитна сесија 2020, ќе се врши од 17 – 20 август 2020 во студентски прашања на ВМШ

Потребни документи и услови за пријавување на испити:

  • Индекс
  • Платена партиципација
  • Уредно пополнета пријава
  • Задолжително електронско пријавување на секој испит
  • За пријавување на испит по втор пат, се уплаќа уплатница од 300 денари
  • За пријавување на испити после рокот се уплаќа уплатница од 400 денари (за секој пријавен испит)
Print Friendly
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
македонски