СООПШТЕНИЕ !

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Почитувани на ден 14.10.2021 година (четврток) во периодот од 10:00 до 14:00 часот, во просториите на Високата медицинска школа – Битола ќе се одржи гласање за избор на членови и претседател на студентското собрание.

Гласањето ќе се спроведе преку тајно и непосредно гласање од студенти на прв циклус студии на Школата.

Очекуваме сите студенти да го остварат своето право на глас и да го изберат Студентското собрание на Високата медицинска школа – Битола, кое ќе ги застапува студентските права и итереси.

Print Friendly
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
македонски